OSP
PRZYDONICA

Akcja gaśnicza w miejscowości Bukowiec

Wczoraj wieczorem nasza jednostka wzięła udział w akcji gaśniczej w miejscowości Bukowiec. Zastęp OSP Przydonica złożony z 8 druhów przybył na miejsce zdarzenia jako pierwszy i rozpoczął działania rozwijając linię zasilającą dwa stanowiska gaśnicze. Następnie dołączyła jednostka OSP z Gródka nad Dunajcem, która zasiliła nasz pojazd wodą i przedłużyła linię gaśniczą. Dołączyła również JRG Nowy Sącz która przejęła dowodzenie oraz jednostki OSP Korzenna i OSP Lipnica. Na szczęście mieszkańcy przebywali w czasie zdarzenia poza domem z którego wydobyto i zabezpieczono butlę gazową. Mimo szybko podjętych działań ogień strawił dach oraz 3 z czterech pomieszczeń. Dowódca podjął decyzję decyzję o jego rozbiórce która przebiegła sprawnie. Działania zakończono ok godz 21:00.