OSP
PRZYDONICA

Bardzo pracowity tydzień naszych strażaków

W ubiegły tydzień nasi strażacy mieli pełne ręce roboty:

Oprócz wyjazdu do akcji ratowniczo-gaśniczych które też miały miejsce, grupa naszych ratowników odwiedziła kilka szkół w naszej gminie, w celu przeprowadzenia zajęć z dziećmi, z zakresu m.in. prawidłowego wzywania służb ratowniczych oraz udzielania pierwszej pomocy.

Udzielono pomocy św. Mikołajowi który nie zawsze podróżuje saniami, w dotarciu do dzieci w Lipiu.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza wzięła udział w Powiatowych zawodach w tenisie stołowym, gdzie na ponad 100 uczestników zajęli bardzo dobre miejsca.

Zaś na koniec tygodnia, przez cały weekend nasi druhowie i druhny także z MDP znowu stanęli na wysokości zadania, angażując się w projekt Szlachetna Paczka. Przejechali setki kilometrów, przenieśli setki paczek setki paczek, podnieśli setki kilogramów, podłączyli kilka pralek, i wszędzie dojechali na miejsce. Za coroczne zaangażowanie dziękują Wolontariusze, Lider Natalia oraz obdarowane rodziny.

Przed nami do niedługiego końca bieżącego roku jeszcze sporo zadań…